Aile ve toplum

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Aile ve toplum, benim çok yakın zamanda sizinde sanırım bir zamanlar o en iyi arkadaşım dediğiniz insanlar bile hayallerimizin en büyük düşmanıdır hala tek bir dostumun dahi olmadığını idrak edememişim ben kendimi kandırmayı seviyorum, ulan en boktan üniversite bölümünü hedefim diye söylersin 250 gram puanlık felan 'orası güzel bölüm bizim arkadaşta orda gidersen iyi olurda gidemezsin, yapamazsın' felanda filan diye zırvalar, birde aklınızın ucunda gönlünüzün ucunda aklınızda kalmış bir projeyi amacı söylerseniz umudunuzu tamamen kırarlar . Şu sözü eden biri 'Şu kadar paramız olsa şimdi varyaa' böyle sikik insanlara yol vermek lazım ne yazık ki hala bu seviyedeymişim, herkes çevresini kendini törpületmeyecek ayak bağıda oldurtmayacak şekilde düzenlemeli
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

-Betaları ele.
-Onların oyununa dahil olmaktansa hiç oynama. (dişiler dahil tum betalar için)
-Onlara hayallerinden, tavladığın kızlardan, yaptıklarından ve yapacaklarından asla bahsetme.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kiminle yola devam edeceğin böyle anlarda belli oluyor,ufak kırılma noktalarında.''Rüzgarsız denizde herkes kaptandır.'' manalı bir söz.

Ben de üniversite sınavı dönemi benzer şeyler yaşadım.Diğer odadan ailemin hakkımdaki gerçek düşüncelerini duymak biraz koymuştu.Ekşi'nin ''yapma demiyorum hobi olarak yine yap'' geyiğini cidden yaptılar.Herkeste bir akıl verme telaşı herkeste bir maaş kapıştırması...Çok şükür o günler geçti.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık