ingilizce hazırlık

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bana kalırsa bu sene öğrenciler için tuzaktır. Liseyi yeni bitirmiş birisinin üstünde bir gevşeme, üniversite olm taqıl xd ayaklarına yatar. Gözlemlerime göre sınıfımda 23 kişiden 11'i bu sene sonu sınavından kalacağını gözüme kestirdim. Ben de diğerleri gibi kalmamak için sene başından beri çabalıyorum ama okulumuzun ingilizce hazırlık bölüm başkanı, bize bilgi verme konusunda biraz ısrarlı. Bende size danışmak istedim. Sene sonu sınavından yeterli not alabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim.

Ekte tüm senenin özetini verdim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hazırlık senesi düzgün mantaliteyle çok yararlı olabiliyor o ayrı mesele, bölüm başkanı zaten bilgi vermez kanka adamın işi koordinasyon ve organizasyon. Hocalarından bilgi istersen daha iyi yönlendirirler. Benim önerim, şu kalan zamanda kendini kamp sistemine sokman. Demem o ki her gün bu iş için 1.5-2 saat herneyse ayır ve misal sınavlarını verene kadar aksatma. Çalıştığını söylemişsin zaten fakat attığın tablodan 4 skillden ( writing, listening, speaking, reading) eksiklerin belli olmuyor bu sebeble spesifik öneri yapılmıyor. Ama kamp sistemi ile kendinde belirlediğin eksikleri kendi çalışma yatkınlığınla (öğrenme stilinle) kapatabilirsin. Eğer ki geçemeyecek olursan seneye daha rahat olup boş vaktinin çok olacağı altın bir sene yaşarsın, kendine sağlam değer katabilirsin gerek öğretide gerek diğer meselelerde olsun.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık