İş görüşmemde yaşadığım sorun

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bilmeyenler olabilir, oteller de misafirleri eğlendirmekle yükümlü animatörler var.

Dün iş görüşmesine gittiğim otel de insan kaynakları sorumlusu müdüre ile görüştüm.

Analizimce müdüre egoist bi tipi vardı, ağır betaydı pozisyonu gereği egosu yüksekti.

Ayrıca hasta ve öksürdüğüm için sesim bozuk çıkıyordu ve yüzümde halsizlik vardı.

Ben + merhaba
-merhaba geç otur bakalım, yaşın kaç ? nerelisin ?
+ (22 23 yaşında gösteriyorum) yaşım 20 kimlikte 18 urfalıyım
-önceden ne iş yaptın?
+ bulaşıkçılık yaptım
-neden animasyonu istedin?
+animasyonu hakettiğimi düşünüyorum (egoist sanmış olabilir)
-daha tecrüben bile yok ki tecrübesiz almıyor animasyon müdürü animasyon da ne yapabilirsin ki
+ insanları eğlendirebilirim spor ile ilgili aktiviteler yapabilirim.
-bu asık surat ilemi insanları eğlendireceksin (bunu dediği sırada sinirlendim. Tipimimi beğenmedi yoksa ciddi sert tavrımımı sevmedi bilemedim. Yoksa testmiydi?)
+sadece size karşı asık suratlıyım
-neden?
+çünkü sizde asık suratlısınız (karının yüzünde yalandan samimiyetsiz bi tebessüm vardı bak asık suratlı değilim tarzında)
-hayır ben asık suratlı değilim hastayım bide(savunmaya geçti)
+bilemem öyle gördüm sizi
+geçmiş olsun bende hastayım sesimden farkettiyseniz
-peki apeoplearmy ben animasyon müdürüyle görüşeceğim bugun cumartesi olmaz, pazartesi gel eğer kabul ederlerse girersin.
+ teşekkür ederim kolay gelsin
-rica ederim

Beyler bu olayı açıklarmısınız, hatalarımı söylermisiniz?
Kullanıcı avatarı
j1wtz
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention]
beta bile olsa bazen agresif modunu bırakman gerek. bu büyük ihtimalle eskilerden gelen bir beta alışkanlığın. bu kadar kasmana gerek yok. bazen alttan alarak, naif konuşarak da çoğu işi halledebilirsin, ama sana tavsiyem ukala halini bırakmayı denemek. çünkü bu işe seçilirsen insanlarla çok iç içe olacaksın ve onların seninle birlikte yapmak istediklerini kaldırman gerek ki zaten bu senin için uygun bir süreç olacaktır ukalalığını yenmek adına.
özet: agresif modu kapat, ukalalığı bırak. rahat ol, kasma.
Kullanıcı avatarı
Kai
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kanka şu başlığı bikaç kez okuyup adam gibi özümsesen insana dair geniş bir bakış açısı kazanacaksın aklın da güçlenecek ve yaşadığın olayların nüanslarını kendi başına değerlendirebileceksin zaten. Böyle basit olaylara takılman yerine başlığı tekrardan okuyup o geniş perspektifi almaya çalışsan,her entryi iyice özümseyip anlasan zaten sorularına cevap bulacaksın. Yani balık isteme balık tutmayı öğren. Birisinin seni yönlendirmesini yapacaklarını söylemesini beklemek yerine başlıkla beraber olayın nüanslarını anlayıp kendi başına yorumlayabilecek kapasiteye ulaş.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

j1wtz yazdı: 10 Haz 2018, 16:39 @aPeopleArmy
beta bile olsa bazen agresif modunu bırakman gerek. bu büyük ihtimalle eskilerden gelen bir beta alışkanlığın. bu kadar kasmana gerek yok. bazen alttan alarak, naif konuşarak da çoğu işi halledebilirsin, ama sana tavsiyem ukala halini bırakmayı denemek. çünkü bu işe seçilirsen insanlarla çok iç içe olacaksın ve onların seninle birlikte yapmak istediklerini kaldırman gerek ki zaten bu senin için uygun bir süreç olacaktır ukalalığını yenmek adına.
özet: agresif modu kapat, ukalalığı bırak. rahat ol, kasma.
Agresif biriyim orası kesin, en ufak hakarette bile sinirleniyorum, mafya babasıyım sanki aq.
Kullanıcı avatarı
VideSupra
Çaylak

Okunmamış mesaj

Adamım henüz sorunu sormaya olayı anlatmaya başlamadan hastaydım öksürüyordum sesim boğuktu türünde çekincelerini belirtmişsin. Bu senin bu diyaloğa başlamadan ve diyalog sırasında bu çekinceleri taşıdığını ve karşıya bu sinyali yaydığının işareti. Sen beynine bi sorun var dersen beyin sana sorunun nelere engel olur onu söyler. Forumda nerede olduğunu hatırlamadığım yine bi diyalog sorusuna bir üyemiz bu kadar diyalog kasmak seni yorar bunu bilinçaltı düzeyde halletmek için daha fazla okuma yap gibi bir şey demişti.(hakkını teslim ederim adını hatırlayınca mention edeceğim)
Senin de "-bu asık surat ilemi insanları eğlendireceksin (bunu dediği sırada sinirlendim. Tipimimi beğenmedi yoksa ciddi sert tavrımımı sevmedi bilemedim. Yoksa testmiydi?)" kısmında sinirlenmen ve bu gibi duygulara girmiş olman bunu bilinçaltı seviyesinde halledememiş olduğunu gösteriyor. Zaten bunları aşmış olsan böyle bir şey senin için sorun taşıyan bir durum içermezdi. O anda bütün o durumları avantaja çevirirdin. Şurda şunu de gibi bir cevap da bırak samimi olmayı gerçekçi olmaz çünkü her durum kendine hastır. Sen tamamen kendin olduğunda her durumu rahatlıkla aşacaksın buna emin ol. Kendin(Alfan) olduğunda emin de hissedeceksin. Şu de bunu yap demekle rol kesmekten yapmacıklıktan öteye gidemezsin. İçten gelen birşeyin gücüyle öğrenilmiş davranışın etkisi aynı olabilir mi? Hiç bir zaman olmadı. Bu yüzden tcma qanka bize taktik ver kıza ne dicez onu söyle kafasındaki adamlara taşşak kılı muamelesi çekmiştir. Önce bunun farkında olmak gerekir. Sana tavsiyem -ne yazdığına değil ne anlatmak istediğine- bakarak tekrar okuman.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

VideSupra yazdı: 21 Haz 2018, 15:39 Adamım henüz sorunu sormaya olayı anlatmaya başlamadan hastaydım öksürüyordum sesim boğuktu türünde çekincelerini belirtmişsin. Bu senin bu diyaloğa başlamadan ve diyalog sırasında bu çekinceleri taşıdığını ve karşıya bu sinyali yaydığının işareti. Sen beynine bi sorun var dersen beyin sana sorunun nelere engel olur onu söyler. Forumda nerede olduğunu hatırlamadığım yine bi diyalog sorusuna bir üyemiz bu kadar diyalog kasmak seni yorar bunu bilinçaltı düzeyde halletmek için daha fazla okuma yap gibi bir şey demişti.(hakkını teslim ederim adını hatırlayınca mention edeceğim)
Senin de "-bu asık surat ilemi insanları eğlendireceksin (bunu dediği sırada sinirlendim. Tipimimi beğenmedi yoksa ciddi sert tavrımımı sevmedi bilemedim. Yoksa testmiydi?)" kısmında sinirlenmen ve bu gibi duygulara girmiş olman bunu bilinçaltı seviyesinde halledememiş olduğunu gösteriyor. Zaten bunları aşmış olsan böyle bir şey senin için sorun taşıyan bir durum içermezdi. O anda bütün o durumları avantaja çevirirdin. Şurda şunu de gibi bir cevap da bırak samimi olmayı gerçekçi olmaz çünkü her durum kendine hastır. Sen tamamen kendin olduğunda her durumu rahatlıkla aşacaksın buna emin ol. Kendin(Alfan) olduğunda emin de hissedeceksin. Şu de bunu yap demekle rol kesmekten yapmacıklıktan öteye gidemezsin. İçten gelen birşeyin gücüyle öğrenilmiş davranışın etkisi aynı olabilir mi? Hiç bir zaman olmadı. Bu yüzden tcma qanka bize taktik ver kıza ne dicez onu söyle kafasındaki adamlara taşşak kılı muamelesi çekmiştir. Önce bunun farkında olmak gerekir. Sana tavsiyem -ne yazdığına değil ne anlatmak istediğine- bakarak tekrar okuman.
Teşekkür ederim. Güzel açıklamışsın.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık