Neden Bizi Önceden Terkedilmiş Ezik Sanıyorlar?

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Gerek BCSY, gerek RedPil, gerek MGTOW, gerek BurayaGelCSK, gerek alfaloji vb. tüm öğretilere dışarıdan bakınca ezik ve aldatılmış erkeklerin olduğu yerler olarak tanımlanıyor. Ayrıca öğretiler de bile "aldatilmayan veya dişilerle araniz bozuk olmasaydı burda olmazdiniz" tarzinda yazılar var.

Sanki hedeflenen kitle ezik depresyondaki insanlarmış gibi.

Yani bu ögretileri dişilerle arasi iyi normal hayati olan biri okuyamaz mı ? Neden böyle bir algı var?

Ben TCMA yı tanımadan önce de spor yapan disilerle arasi iyi olan biriydim ama ezik degildim. TCMA sayesinde insanları daha iyi tanıdım ve farkındalığım arttı, bazı fikirlerim ve düsüncelerim değişti.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

İnsanın belli bir arayış içinde olması lazım kendi başına başlığı falan bulması için. Arayışta olan insanların çoğunluğu "karı kız" meselesinden girizgah yaparken buluyor kendini çünkü yaşamın devamı için üreme şart ki atalarından gelen evrimsel anlayış bu konuda çok hassas, açık yara gibi. Ee dört işlemi bilmeden denklem çözemeyecek öğrenci misali, arayışta olan adam önce açık yarasını kapatacak ki savaşta bir de onunla uğraşmak zorunda kalmasın.

Yazdığın başlıklarda geçen "aldatilmayan veya dişilerle araniz bozuk olmasaydı burda olmazdiniz" vari cümleler bçsy harici kaynaklarda başka amaca evrilmedi. Tcmanın amacı açık yaranın tespiti ve tedavisi iken diğer piyasa elemanları bu cümleleri okuyucu tavlamak için kullandı -tcmanın çatır çatır siktir çektiğini hatırlatalım-.

Hedeflenen kitle değil, elde tutulmak istenen bir kitleden bahsetsek daha doğru olur. Zaten karı kız başlıklarının hele ki inci sözlük vb. mecralarda tık almaması imkansız, geleni tutmak için kendini pazarlayan çakalların ürünleriyle, tcmanın ürünlerini bir tutamayız.

Kısacası oluşturulan algının amacı, karı kız işlerinde siki tutmuş heriflerin zaafiyetinden yararlanmak ve prim sağlamak. Tcmada başta ilişkilerden bahsetmiş olabilir ama kısa bir süre içerisinde "böyle basit şeyler uğruna uğraşmak gerçekten ziyandır...
ancak!
dişiler tarafından yetiştirilmiş bir erkek nesil, daha doğruları bile bilmezken, gerçekleri dahi
görmezken nasıl olacak da cinselliği basit bir obje haline getirecek ?" diyerekten piyasadan farklı bir kumaşı olduğunu ispatlamıştır.

İyi ilişkileri olduğunu düşünen insanlar da eğer taklit yoluyla buna sahiplerse potansiyelince nasibini alıyor ve iyileşme yoluna girmeye çalışıyor. Ha taklitsiz içinden geldiği gibi takılan ve iyi ilişkileri olan insanlar başlığı okuyunca tcmanın niyetini çabasını daha net farkedebiliyorlar. Bunlar vallahi komplike meseleler yazdıkça yazası geliyor insanın. Konuyu dağıtmış olabilirim yanlışım varsa gösterirsiniz beyler.

Selametle.
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öğreti diye sıçtığın herşey ya başlık çakması ya da başlıktan sonra çıkmış olup gollumların "ishte abi tcmua buRdan araqlamıs" diye iftira attığı "öqreti"ler. Bu mevzular açıklandı. Kaldı ki bir esere öğreti denilebilmesi için hayata dair hakikat barındırıyor olması gerek. Şu çakmaların barındırdığı en değerli unsur başlıktan yaptıkları araklar. Yabancı kaynaklı ıkıntılarsa sikko puaların yıllar önce keşfettiklerini tekrarlayıp üzerine zırlamaktan öteye dahi geçemiyorlar.

Kitlenin bir davarlar sürüsü olduğu; törpülemenin, iftira atmanın, ayağa düşürmenin akılsızlar için sıradan davranışlar olduğunun defalarca altı çizildi. O nedenle şaşırmış sikiklerin neyin ne olduğuna dair zanları başlık ehlini hiç ilgilendirmiyor. Ki senin "Biz" diye bahsettiğin, fakat biz olmaktan ışık yılı kadar uzaktaki o terkedilmiş ve ezik görülen kesim, başlıktan bir sik anlamayan ve başlığı bir avuç sikik pua grubuyla bir tutabilecek kadar bok çukurunun dibinde olan bir kitle.

Bunca hatırlatmanın üzerine hala hayata dair gerçekleri sistematik bir şekilde ortaya koyan ve kapsayıcılığıyla yarış devrini bitiren başlığı, değil sikko ıkıntılarla bir tutmak, adını aynı cümlede anmak dahi büyük yıkıklık. Dahası, başlık ehli ile sikko ıkıntıları takip eden kitleyi bir tutmak, başlığın değerini bilememek dolayısıyla başlıktan hiçbir sik alamamış olmak demektir.
Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün

Okunmamış mesaj

Ben bu tür yazıları manipülasyon tekniği olarak görüyorum(faydası var mı? bir çoğunun var). Önce insanlara kendilerini ezikmiş gibi hissettir ardından kendini yücelt ve tekniklerinin doğru olduğunu aşıla. Okuduğum bir çok kitapta veya başlıkta insanlara vaat sözü veriyorlar sadece kendi bildikleri doğruymuş gibi.
Kullanıcı avatarı
Teknokrat
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öncelikle the red pill, pua gibi akımlar daha çok karı kız düşürmek, statü yükseltmek, para kazanmak gibi hedefleri olan akımlar. Mesela alfa, beta gibi isimlendirmeler bçsyla benzeşim gösteriyor ancak farklı şeyleri kavramsallaştırıyorlar. Örneğin red pille göre psikopat, sadist bir ruh hastası alfa olabilir ama bize göre hastalıklı biridir. My7 nin alfası hastalıksız ve yeteneklerini kullanan bir erkektir yani çok çok daha kusursuz ve üstün. Hatta onların alfası bizim sınıflandırmamızda taklitçi beta oluyor.
Diğer başlıklarda birkaç bilgi, birkaç taktik ve kendini geliştir olayından başka birşey söylemiyor haklı yanları tabii ki var ancak bçsy farklı bir katagoride değerlendirilmeli bunun ayırdına varmak önemli. pua vs. konusu ıkıntıdan ve taklitten öte birşey değil bu arada.
Peki neden ezik vs. diyorlar olayına gelelim bir çeşit mantık safsatası sadece ciddiye alınır bir yanı yok ha şöyle bir yanı var arayışta olan biri büyük ihtimalle toplumdan farklı belki betaların ezik gördüğü biri olabilir ancak onların tanımadan gelişim sürecine giren bir insana ezik demesi sadece kötü hissettirmek ve yaftalamak için bir taktik ciddiye alınır bir yanı yok. Betalar her şekilde yaftalayabilir işe yarar birşeylerle uğraşan insanları.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

FD God yazdı: 15 Haz 2018, 18:21 Ben bu tür yazıları manipülasyon tekniği olarak görüyorum(faydası var mı? bir çoğunun var). Önce insanlara kendilerini ezikmiş gibi hissettir ardından kendini yücelt ve tekniklerinin doğru olduğunu aşıla. Okuduğum bir çok kitapta veya başlıkta insanlara vaat sözü veriyorlar sadece kendi bildikleri doğruymuş gibi.
Evet farkettim ben de, garanti ediyorum, vaad ediyorum vs.

Teknokrat yazdı: 16 Haz 2018, 00:55 Öncelikle the red pill, pua gibi akımlar daha çok karı kız düşürmek, statü yükseltmek, para kazanmak gibi hedefleri olan akımlar. Mesela alfa, beta gibi isimlendirmeler bçsyla benzeşim gösteriyor ancak farklı şeyleri kavramsallaştırıyorlar. Örneğin red pille göre psikopat, sadist bir ruh hastası alfa olabilir ama bize göre hastalıklı biridir. My7 nin alfası hastalıksız ve yeteneklerini kullanan bir erkektir yani çok çok daha kusursuz ve üstün. Hatta onların alfası bizim sınıflandırmamızda taklitçi beta oluyor.
Diğer başlıklarda birkaç bilgi, birkaç taktik ve kendini geliştir olayından başka birşey söylemiyor haklı yanları tabii ki var ancak bçsy farklı bir katagoride değerlendirilmeli bunun ayırdına varmak önemli. pua vs. konusu ıkıntıdan ve taklitten öte birşey değil bu arada.
Peki neden ezik vs. diyorlar olayına gelelim bir çeşit mantık safsatası sadece ciddiye alınır bir yanı yok ha şöyle bir yanı var arayışta olan biri büyük ihtimalle toplumdan farklı belki betaların ezik gördüğü biri olabilir ancak onların tanımadan gelişim sürecine giren bir insana ezik demesi sadece kötü hissettirmek ve yaftalamak için bir taktik ciddiye alınır bir yanı yok. Betalar her şekilde yaftalayabilir işe yarar birşeylerle uğraşan insanları.
Işte aradığım cevap. Hepsinde de alfa, beta geçiyor ama dediğin gibi tcmanin bahsettiği alfa çok farklı. Tcmanın bahsettigi alfa mükemmel, hatasız ve hakikati bulmuş veya hakikat yolunda.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Pricosat yazdı: 15 Haz 2018, 17:37 Öğreti diye sıçtığın herşey ya başlık çakması ya da başlıktan sonra çıkmış olup gollumların "ishte abi tcmua buRdan araqlamıs" diye iftira attığı "öqreti"ler. Bu mevzular açıklandı. Kaldı ki bir esere öğreti denilebilmesi için hayata dair hakikat barındırıyor olması gerek. Şu çakmaların barındırdığı en değerli unsur başlıktan yaptıkları araklar. Yabancı kaynaklı ıkıntılarsa sikko puaların yıllar önce keşfettiklerini tekrarlayıp üzerine zırlamaktan öteye dahi geçemiyorlar.

Kitlenin bir davarlar sürüsü olduğu; törpülemenin, iftira atmanın, ayağa düşürmenin akılsızlar için sıradan davranışlar olduğunun defalarca altı çizildi. O nedenle şaşırmış sikiklerin neyin ne olduğuna dair zanları başlık ehlini hiç ilgilendirmiyor. Ki senin "Biz" diye bahsettiğin, fakat biz olmaktan ışık yılı kadar uzaktaki o terkedilmiş ve ezik görülen kesim, başlıktan bir sik anlamayan ve başlığı bir avuç sikik pua grubuyla bir tutabilecek kadar bok çukurunun dibinde olan bir kitle.

Bunca hatırlatmanın üzerine hala hayata dair gerçekleri sistematik bir şekilde ortaya koyan ve kapsayıcılığıyla yarış devrini bitiren başlığı, değil sikko ıkıntılarla bir tutmak, adını aynı cümlede anmak dahi büyük yıkıklık. Dahası, başlık ehli ile sikko ıkıntıları takip eden kitleyi bir tutmak, başlığın değerini bilememek dolayısıyla başlıktan hiçbir sik alamamış olmak demektir.
Açıkçası bir tutmuyorum, yazıyı yazarken dahi düşünüyordum ama başlık ismimden bile anlaşılacağı uzere, size kendimi anlaşılabilir ve rahat şekilde ifade etmek için kısa bir şekil de yazdım.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Winters yazdı: 16 Haz 2018, 12:12
aPeopleArmy yazdı: 16 Haz 2018, 02:17 Işte aradığım cevap. Hepsinde de alfa, beta geçiyor ama dediğin gibi tcmanin bahsettiği alfa çok farklı. Tcmanın bahsettigi alfa mükemmel, hatasız ve hakikati bulmuş veya hakikat yolunda.
Genel olarak yazdıklarına göz gezdirdim. Ciddi kavram sorunları yaşıyorsun. Kavramdan kasıt gidip mükemmellik ve hatasızlığı aynı cümle içinde kullanman gibi 10 yazından 9'u bu tarz kavram sorunlarıyla dolu. Yani mükemmel olmak hatasız olmak mıdır? Bu ağır sığ bir düşünce. İnsanın limitleri bellidir. Hatasızlık insana mahsus bir şey değildir. Yaradılış insanın hata yapması üzerine kuruludur. Ki yaptığın hatalar senin kim olduğunu ve kim olacağına işaret eder. Akılsızlar liginin yapacağı çok küçük görünen taktiksel hatalar stratejik düzeyde hayatını kendi elleriyle sikeceği hatalara sebep olabilir. Yahut akıl liginin yapacağı büyük taktiksel hatalar stratejik boyutta çok kilit ve önemli faydalara dönüşebilir -en büyük örneğini başlıktaki küçük taktiksel hataların nasıl stratejik faydalara dönüştüğünü hacı bize gösterdi-. Ki akıl liginin büyük ve önemli bir taktiksel hata yapması, nasıl ki stratejik bir hata yaptığında bunun çok büyük bir ihtimalle imtihana vesile olacağını bilmemiz gibi -bu arada akıl liginde stratejik hata çok nadirdir- aynı şekilde yaşayacağın bir imtihan diyebiliriz. İşin özü insan hatasız ve kusursuz değildir, yaradılışına terstir.

Ayrıca sen gerçekten okumamışsın. Tcma "ben mükemmelim orospu çocuğu ; ve hatalarım beni daha mükemmel yapıyor." derken sence ne demek istiyor? Sen okumuyorsun yahut okuduğunu anlamıyorsun. Dost acı söyler, daha bu zamana kadar ayağını suya sokmamışken sana derin gelecek sulara atmaya çalışıyorsun kendini. Sonra da neden suyun seni dibe çektiğine üzülüyorsun. Daha sana yazılan cevapları dahi hakkıyla okuyup anlamadan farklı konularda debeleniyorsun. Hakkını vere vere eze eze otur başlığı oku.

Allah'ın selamı hepinizin üzerine olsun.
Hiçkimse mükemmel olamaz tabi ama kendini mükemmeľ görebilir.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık