Saha görevi by Bold

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Tebrikler, kaliteli olmuş.
Yalnız neden kızın babasına öyle çıkıştın?
"Bir soru soracaktım, o kadar." Diyebilirdin. Orada adam sakin olamayabilirdi.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention]

Eğlendim. Yaptığım şey yanlış değildi ancak pısırık kendine güveni olmayan birisi orada bu fake baskınlık durumunda geri basardı.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]j1wtz[/mention]

O yaşadığın negatif duyguların üzerine git, seni ne kadar limitlediğini aslında mevzunun kızlar yahut açılış korkusu olmadığını ve ne kadar büyük olduğunu göreceksin. Bunun üzerine kafa yorunca görevlere olan saygın daha da artıyor.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

1- Numara isteme yok saha ödevlerinde. Zaten aldığınızda ya Dilenciye sadaka olarak verirsiniz, ya da çöpe atarsınız, silersiniz.

2- Dostum, şu sana dayılanan babaya olan tutumundan sonra kızının, senin o baskınlığını hissettikten sonra domalırdım oracıkta ben olsam.

3- Konuşurken mantıklı argümanların ve kendini iyi pazarlaman var, takdir ettim.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 30 Haz 2018, 15:38 @aPeopleArmy

Eğlendim. Yaptığım şey yanlış değildi ancak pısırık kendine güveni olmayan birisi orada bu fake baskınlık durumunda geri basardı.
Fake baskınlığı yapan baba mı ?
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention]
Evet dostum, ondan kastım baba olmanın verdiği gazla primitif bir üstünlük kurma çabasıydı. Ben geri basmayınca da napacağını şaşırdı orada, çünkü içten içe benim bir korkum olmadığını hissetti.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

olumcul deney yazdı: 30 Haz 2018, 19:59 1- Numara isteme yok saha ödevlerinde. Zaten aldığınızda ya Dilenciye sadaka olarak verirsiniz, ya da çöpe atarsınız, silersiniz.

2- Dostum, şu sana dayılanan babaya olan tutumundan sonra kızının, senin o baskınlığını hissettikten sonra domalırdım oracıkta ben olsam.

3- Konuşurken mantıklı argümanların ve kendini iyi pazarlaman var, takdir ettim.
Güzel yorumlar için teşekkür ederim dostum.
Ben de senin gibi düşünüyordum fakat bu kadar kasmaya gerek yok. Alfamızı cinsellik de besliyor , numara alıp dişiler üzerinde daha fazla deney yapıp daha fazla şey öğrenebiliriz.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 29 Haz 2018, 01:44
Karşı taraftan geliyordu, güneş gözlükleri ve uzun boyuyla oldukça alımlıydı. Arkasındaki aile grubundan biraz önce yürüyordu heralde tek diye düşünüp gittim.
B: Merhaba 5 dakika konuşacağız, merak etme eğlenceli olacak
K: Afallamış biçimde yürümeye devam etti
B: Bir şey satmıyorum, sadece sohbet edeceğiz.
K: Yok, teşekkür ederim
Arkasında babası varmış
Baba: Ne istiyorsun kardeşim sen?
B: Seninle bir ilgisi yok, ben onunla konuştum.
Baba: O benim kızım
B: Eee, dili var bana fikrini o söyleyebilir.
Baba: Hadi işine bak
B: Sen de işine bak
Burada bir deli cesareti geldi adama dayılandım, sesim felan yükseldi hatta sonda.
Nedense çok hoşuma gitti adamın baskın çıkmaya çalışması felan komiğime gitti. Baya kahkaha attım bu diyalogtan sonra.
Burada hatan var. Kendini babanın yerine koy. Kızının yanına sokaktan rastgele bir herif yaklaşıyor konuşmaya çalışıyor, kızı cevap vermiyor yanındaki herif ısrar ediyor. Burada babanın kızını korumaya çalışması gayet normal. Sana "iyi günler beyefendi, gördüğünüz gibi kızım şuanda sizinle konuşmak istemiyor, zaten öyle pat diye geldiniz kızın yanına kimsiniz necisiniz efendim siz, lütfen uzaklaşır mısınız" demesini bekleme. Burada "dayılanman" net bir şekilde gereksiz ve saygısızlık olmuş. Tatlı dille olayı geçiştirebilirdin, babası "o benim kızım" dediğinde "o benim çocuklarımın anası" tarzında birilerini incitmeye çalışmadan kendince espritüel bir şey söyleyip koşarak uzaklaşabilirdin.
Bu yapılan baskınlık değildir beyler. Tam tersine belli ki sinirlenmişsin egon etkilenmiş adamın konuşmasından. Baskınlık sadece bağırıp çağırmakla olmaz. Baskınlık gerektiğinde özür dilemektir, gerektiğinde siklememektir, gerektiği zaman gereken şeyin yapılmasıdır. Bu gereken şeyin ne olduğunu nasıl anlayacaksın? Bunu aklını güçlendirip, hastalıklarından arındıkça daha iyi anlayacaksın. Olaylara daha iyi hüküm vereceksin geliştikçe.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Katılmıyorum. Sadece baskınlığın bağırıp çağırmamak olduğu konusunda haklısın. Bana babanın yaklaşım tarzı bu kadar sert olmak zorunda değildi. Asıl bu tutum güvensizlikten kaynaklanıyor. Sonuçta kızı yanında babası olmadan yaşayacak, birlikte olacağı erkeği seçecek. Kızını eğer iyi yetiştirdiysen yanına yaklaşan her erkeğe "o bizim namusumuz" mentalitesiyle yaklaşmazsın ve kızına güvenirsin. Sadece geri basıp özür dileyeceğimi düşündü orada, açıkçası çoğu kişi de geri çekilirdi. Kötü amaçlı bir şey yapsam orada mevzuyu uzatmam yersiz olurdu. Fakat olacak olan şey iki medeni insanın sohbetinden daha fazlası değildi. Karakter, doğru inandığın şeyin arkasında durmaktır. Sırf babası oradaydı diye de geri basıp özür dilemem bana göre yanlış olurdu.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]

Kanka hadi diyelim adamın tutumu çok sertti, güvensizliğinden kaynaklanıyordu felan. Yine de niye sokaktaki adamı bu kadar ciddiye alıyorsun? Yani bu adam zorunlu çevrende "acaba geri basıyor mu" diye düşünüp seni test eden bir beta değil. Sokaktaki birisi sadece. Niye "dayılandın" adama? Çünkü egon rahatsız oldu.
Babası böyle sokaktan rastgele birinin kızıyla konuşmaya çalışmasından rahatsız olmuş olabilir gayet anlaşılabilir (belki sen ısrar ettiğin için de tepki göstermiş olabilir ihtimal yani). Sen kötü amaçla yapmasan bile bu tarz bir olayda adam nereden bilsin pat diye kızının yanında bir zibidi diye düşünür yani. Güvensizlik felan diye buradan analiz kasılmaz yani.
Bold yazdı: 29 Eyl 2018, 21:11
Karakter, doğru inandığın şeyin arkasında durmaktır.
Kanka bu cümle "my father was a hero" diyen Abbas'ın olayına benzemiş. Ya doğru inandığın şey yanlışsa? Ateistler felan da sıkı sıkıya bağlı inandıkları şeylere onlar da mı büyük karakter sergiliyor? Neyse inandığın şeyin arkasında durmakla bu olayın alakası yok yani. Sen egondan dolayı "geri basmam, özür dilemem" diye düşünmüşsün halbuki seni bir ezme çabası yok gibi duruyor adamın -olsa da bir şeyi değiştirmez-, istemeden de olsa rahatsız etmişsin "kardeşim git işine" demiş işte. Kişisel algılamaya gerek yok.

Not: Ha "amacım sizi rahatsız etmek değildi kusura bakmayın" desen nolurdu? Hiçbir şey kaybetmezdin. Sen ise sanki bunu yaparsan karakterinin yerinden sallanacağını felan düşünmüşsün. Ego işte. Adam içinden "off nasıl da kendi basqınlıqımı qabul ettirdim sanırım artıq alfayım" dese nolur siktir et yani.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık