Sıcak Yaklaşımda sıcak yaklaşamamak

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Yaklaşacağım kız evet çevrem içerisinde fakat herhangi bi kesişim noktası,ortak arkadaş yada spontane gelişebilecek olaylara sebep olan bir mekan veya olay gibi hiç bir şey yok yani burada ilk adımı doğal ve spontane atamayacağım ve yaklaşımım soğuk yaklaşımdaki gibi monte duracak. Her zaman dedikleri gibi cevap alınabilecek bir konu olduğunu bile sanmıyorum. Ortak sınıf, işyeri, klüp filan olsa yardırırım ama saydığım durumlar biraz beni geriyor.
İstediğim şey nasıl bir yol izleyebilirm, muhtaçlık belirtmeden nasıl yaklaşabilirim? Thank you..
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Yanına git ve "yanlış anlamayın dilenci değilim otobüs param bitti allah rızası için 2-3 lira atar mısınız" de. Hem muhtaçlık belirtmezsin hem de kız yardım ederse sana karşı nöral ağları sıkılaşır ve ordan yolunu bulursun dfkjhgkdfgk.

Kanka şaka bir yana bak geçen de konuşuldu böyle şeyler sana balık versek de sorun çözülmez -zaten bulunduğun ortamın nüanslarını biz bilemeyiz sen değerlendirecek akıl seviyesine gelmelisin-. Bunlar basit teferruatlar. Ne şekilde yaklaşırsan yaklaş içindeki değişmediği sürece karşıya verdiğin mesaj değişmez. Ha 5.sınıf kaşarsa belki yer bu numaraları.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Haddi aşmadıkça belirtildiği üzere flörtün sakıncası yok, tekrardan hatırlatmak amacıyla yazmak istiyorum, insanlar başlıkla yeni tanışmış olabilirler, toy olabilirler, noob olabilirler her neyse diyeceğim şu ki bu tarz soruları veya başka tarz soruları,sorunları olanların buraya danışmasında bir sıkıntı görmüyorum, sıkıntı olsa zaten modlar var, görüşüm bu durumda olanlara 'fikir' vermesi açısından tecrübelerimiz ışığında birşeyler karalanabilir.

[mention]belikebond[/mention]
Şu ana kadar dişiyi gözlemleyip analizini yapmış olman gerekiyor, aynı ortamda bulunuyorsanız göz göze gelmişsinizdir, nasıl bir ortamdan bahsediyorsun bilmiyorum ama yanına oturup merhaba demen mal bir beta değilse monte durmayacaktır, duruma göre devam edersin betaysa zaten daşşağına bakarsın, değilse no problem.
Ayrıca başlıkta tcma farklı dişi analizleri yapmıştı onları tekrar tekrar incele, muhtaçlık durumu ise daha çok bilinçaltı ile alakalı antrenman yapıyorsan buna takılma yardır.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bak, senin kendi kişiliğin ve hayatına yön verecek kendi hislerin var. Benim de var.
My7 neden sana git kızlara şunu bunu yap diye spesifik bilgiler vermedi biliyor musun? Çünkü spesifik şeyler bir bok ifade etmiyor. Şimdi senin burada gelip bizden bu mikro detayları istemen başlığı anlamamış olduğunu gösteriyor. Bunu kendini kötü hisset diye söylemiyorum, burada hepimiz hata yapıyoruz. Yaptığın hatayı fark etmen ve düzeltmek için çabalaman çok ama çok değerli.
Şimdi neden sana böyle böyle yap kıza diyelim ki? Olayı biz yaşamadık, ne senin ne de kız hakkında gözlemimiz var. Bir şey söyleyip seni bir kalıba sokmak seni bizim egomuzun bir ürünü yapmak olur.
Oysa burada hepimiz serpilip gerekli şartları aklıyla kavrayabilen insanlar olmak için çabalıyoruz. Birbirimize guruluk yapıp işte aslında yapacağın şey bu! Demek aşırı gereksiz olurdu. Senin hayatından sorumlu bir guru olma çabasında değiliz. Sen sensin ve seni sen yapacak kararlar da sana aittir. Ne yapman gerektiğini de hepimizden iyi bilmen gerekir çünkü filmde başrol sensin.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention] Bunun sadece teferruat olduğunu ve "şunu şunu de amına tekme atarsın kanka " tarzı bişey denilemeyeceğinin farkındaydım entryi girmeden öncede. Sadece ilk yaklaşımda fikir olsun diye öğrenilecek birşeyler vardır belki diye yazmıştım.
Sağol yorumun için.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]belikebond[/mention]
Anladım kardeşim, ben biraz detaylara takılmış gördüğümden dolayı uyarayım dedim. Yine de kendi şartlarını sen daha iyi bilirsin.
Ne demek, yardımcı olduysam ne mutlu.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

az7 yazdı: 18 Eki 2018, 22:42 Haddi aşmadıkça belirtildiği üzere flörtün sakıncası yok, tekrardan hatırlatmak amacıyla yazmak istiyorum, insanlar başlıkla yeni tanışmış olabilirler, toy olabilirler, noob olabilirler her neyse diyeceğim şu ki bu tarz soruları veya başka tarz soruları,sorunları olanların buraya danışmasında bir sıkıntı görmüyorum, sıkıntı olsa zaten modlar var, görüşüm bu durumda olanlara 'fikir' vermesi açısından tecrübelerimiz ışığında birşeyler karalanabilir.
Şimdi nüanslar var, geçen de dediğim gibi eğer boş sorular -yani aslında net bir cevabı olmayan, kişinin kendi aklıyla çözümü bulması gereken sorular- beslenirse insanlar olayın özünü yanlış yerde arayıp sapabilir. Yani aklının zayıf olması ayrıdır birinin cevabı olmayan soru sorması ayrıdır. Modlara böyle bir misyon yüklemek de onlara zulmetmek olur açıkçası onlar da hata yapabilir, böyle "modlar bir şey demiyorsa sorun yoktur" vari yaklaşım bakış açısı olarak yanlış olur. Ki ben modların beta vızzıklarını da daha çok yayınlamaları kanaatindeyim antrenman olması için vs. Ha zaten boş soru paylaşan birine önce bu sorunun cevabı olmadığı güzelce açıklanır ne yapacağıyla ilgili tavsiye verilir ama akıllanmayan, hala boş şeylerin peşinde olanlara da ona göre tepki gösterilir.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 21 Eki 2018, 12:16
az7 yazdı: 18 Eki 2018, 22:42 Haddi aşmadıkça belirtildiği üzere flörtün sakıncası yok, tekrardan hatırlatmak amacıyla yazmak istiyorum, insanlar başlıkla yeni tanışmış olabilirler, toy olabilirler, noob olabilirler her neyse diyeceğim şu ki bu tarz soruları veya başka tarz soruları,sorunları olanların buraya danışmasında bir sıkıntı görmüyorum, sıkıntı olsa zaten modlar var, görüşüm bu durumda olanlara 'fikir' vermesi açısından tecrübelerimiz ışığında birşeyler karalanabilir.
Şimdi nüanslar var, geçen de dediğim gibi eğer boş sorular -yani aslında net bir cevabı olmayan, kişinin kendi aklıyla çözümü bulması gereken sorular- beslenirse insanlar olayın özünü yanlış yerde arayıp sapabilir. Yani aklının zayıf olması ayrıdır birinin cevabı olmayan soru sorması ayrıdır. Modlara böyle bir misyon yüklemek de onlara zulmetmek olur açıkçası onlar da hata yapabilir, böyle "modlar bir şey demiyorsa sorun yoktur" vari yaklaşım bakış açısı olarak yanlış olur. Ki ben modların beta vızzıklarını da daha çok yayınlamaları kanaatindeyim antrenman olması için vs. Ha zaten boş soru paylaşan birine önce bu sorunun cevabı olmadığı güzelce açıklanır ne yapacağıyla ilgili tavsiye verilir ama akıllanmayan, hala boş şeylerin peşinde olanlara da ona göre tepki gösterilir.
İyi hatırlattın kanka bak ben unutmuşum nüansları.

" boş sorular -yani aslında net bir cevabı olmayan, kişinin kendi aklıyla çözümü bulması gereken sorular- beslenirse insanlar olayın özünü yanlış yerde arayıp sapabilir. "
Her insan kendi nefsinin çobanıdır, hakikati nerede nasıl aradığı sadece kendini bağlar,sapma durumu her an herkes için geçerli birşey, boş soruların beslenmesi durumu yok, forumun işleyişine aykırı durumlarda modlar müdahale eder.

Sorunlarını buraya danışmak yerine puavari forumlara da danışabilirler, onlar için burayı farklı kılan birşey var ki buradalar, öylesine sormak için soran veya motivasyonu kıt - ki yine çok kompleks bir mesele- olanların da yine durumları kendini bağlar, herhangi birini hakikate gütmek mümkün değil ki güdülen kişi taklit içine girmiş olur ve amel ( bilinçli olarak bir amaç doğrultusunda yapılan eylem ) eylemez.
Taktiksel gelişimden önce belli bir bilinç düzeyi şart ki başlıkta böyle ilerliyor, önce dişilerin davranış algoritmaları,zihin yapıları işlenip, sonra balık tutmayı öğretiyor başlık, ayrıca unutma hacı da fikir vermesi açısından birşeyler karalıyordu, kısaca dişilerin davranışlarıyla ilgili veya dişiye davranışlarla ilgili sorular absürt değil, içsel gelişim ve ardından gelen değişim ve serpilme meşakkatli bir süreç ha deyince veya hokus pokus deyince olmuyor - ki olsaydı başlığı okuduğumuz gibi kardeşlikte olurduk - ve herkes için bu süreç aynı şekilde işlemiyor.

Son olarak işleyiş ile ilgili sorularını,sorunları aşağıda "Bize ulaşın" kısmından modlara iletebilirsin.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

az7 yazdı: 21 Eki 2018, 22:13 " boş sorular -yani aslında net bir cevabı olmayan, kişinin kendi aklıyla çözümü bulması gereken sorular- beslenirse insanlar olayın özünü yanlış yerde arayıp sapabilir. "
Her insan kendi nefsinin çobanıdır, hakikati nerede nasıl aradığı sadece kendini bağlar,sapma durumu her an herkes için geçerli birşey, boş soruların beslenmesi durumu yok, forumun işleyişine aykırı durumlarda modlar müdahale eder.
Evet her insan kendinden sorumludur ancak biz elimizden geldiğince yolu zorlaştırmamalıyız. Burada birisi gelip "şöyle derse böyle de, bunu derse amuda kalk, iki kez espri yap bir kez takma" tarzı taktikleri vermeye çalışır kimse de bir şey söylemezse bu normalmiş gibi algılanabilir, bu nedenle fıtrata uygun hareket etmeliyiz.
Sorunlarını buraya danışmak yerine puavari forumlara da danışabilirler, onlar için burayı farklı kılan birşey var ki buradalar, öylesine sormak için soran veya motivasyonu kıt - ki yine çok kompleks bir mesele- olanların da yine durumları kendini bağlar, herhangi birini hakikate gütmek mümkün değil ki güdülen kişi taklit içine girmiş olur ve amel ( bilinçli olarak bir amaç doğrultusunda yapılan eylem ) eylemez.
Geçen de dediğim gibi insanların aklının zayıf olmasından dolayı sorular sorması hor görülecek bir durum değil. Cevabı olmayan bir soru sorulursa da yine hor görülmez, güzelce uyarılır. Bu yapılan birilerini gütmek değil, bir sorumluluk olarak "beyler şu yaptıklarınız bu nedenle yanlış böyle yapmayın" diye uyarmak. Ama üstte dediğim gibi yapılırsa yapılan sadece batılı beslemek olur. Bunun şuan yapıldığını söylemedim, ne şekilde yapılırsa beslemenin gerçekleşeceğini belirttim.
Taktiksel gelişimden önce belli bir bilinç düzeyi şart ki başlıkta böyle ilerliyor, önce dişilerin davranış algoritmaları,zihin yapıları işlenip, sonra balık tutmayı öğretiyor başlık, ayrıca unutma hacı da fikir vermesi açısından birşeyler karalıyordu, kısaca dişilerin davranışlarıyla ilgili veya dişiye davranışlarla ilgili sorular absürt değil, içsel gelişim ve ardından gelen değişim ve serpilme meşakkatli bir süreç ha deyince veya hokus pokus deyince olmuyor - ki olsaydı başlığı okuduğumuz gibi kardeşlikte olurduk - ve herkes için bu süreç aynı şekilde işlemiyor.
Hacı fikir versin diye karalıyordu ancak hangi tarz sorulara? Cevap yazmadığı kaç tane benzer tarzda basit sorular vardı kim bilir. Yani fikir vermek bir olayı belli açılardan açıklamaktır. Balık vermek değildir. Yani bu nedenle nüans belirtmeden "dişilerin davranışlarıyla ilgili veya dişiye davranışlarla ilgili sorular absürt değil" diyemezsin, soru var soru var. Yani tekrar söylüyorum kişinin o an leveli yetmiyordur bir şeyi anlamaya, iyi niyetle öğrenmek istiyordur başımızın üstünde yeri var ben başka bir şey söylemiyorum.

Yani bu başlıkta mesela deniyor ki "şöyle bir dişi var muhtaçlık belirtmeden nasıl yaklaşabilirim". Yazan kişinin farkındalık seviyesine bakıyorsun yazdıklarından ve ona göre cevap veriyorsun. Bu sorunun net bir cevabı yok, istediğin gibi yaklaşabilirsin, zaten senin içindeki aynı olduğu sürece farketmez; bu seviyede cevapları başlığı analiz ederek kendin bulmalısın diyorsun. Bunun dışında o kişiye daha fazla yardım edilebilir miyim bilemiyorum, siz biliyorsanız öğretin.

Ayrıca modlar kişisel olarak yanlışları düzeltebilir, nüansları açıklayabilir bizim yaptığımız gibi. Dediğim gibi eğer modlar başlığı yayınlamışsa yazan kişi kesin mantıklı konuşuyordur, çok kilit bir yere değinmiştir gibi bir durum yok.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

@2'de ilk ve ikinci paragrafı ayrı zamanlarda yazmıştım. İki farklı tavır almışım ilk yazdığım uygun olmamış. Yani direk [mention]belikebond[/mention]'un yazdığıyla taşak geçmişim, ilk amacım uyarmak olmamış. Kusura bakma kanka. Ha bu soruna cevap verilemeyecek olması gerçeğini değiştirmiyor ancak sığırlık etmişim. İncide yazdığıyla beni uyaran [mention]az7[/mention]'ye de teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu kaçıncı oldu bilemiyorum ancak ciddi bir sıkıntım var yani bu konuda. Ego gerçekten insanı kendinden utandırıyor. 15-20 yıl kendini sikmenin sonucu işte -tabi belli bir yaşa gelene kadar ebeveynlerinden çevrenden etkilenirsin; sonra da iradenle kendini sikersin yani 15-20 yaşındaysan tam olarak 15-20 yıl iradenle kendini sikmiş olmuyorsun-. Forumdakilerden de özür diliyorum ortamı kirlettiğim için.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık